Aktualności

Aktualności

Spotkanie z Markiem Rabijem

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na spotkanie z Markiem Rabijem, autorem książki „Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo”

Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

8 marca 2016

wtorek, godz. 18.00

Moda ma czytanie

ul. Bracka 25

Warszawa

****

Spotkanie z Lechem Kowalskim

2016-01-28_LechKowalski

****

Spotkanie z Konradem Lewandowskim

Wydawnictwo Bollinari Publishing House zaprasza na spotkanie autorskie
Konrada Lewandowskiego w związku z promocją książki „Rumuńskie Kawony”

RUMUNSKIE_KAWONY

****

Spotkanie z Wacławem Holewińskim

Tuż przed Świętem Niepodległości, 9 listopada o godz. 18.30 w „Cafe Niespodzianka” przy ul. Marszałkowskiej 7 w Warszawie będzie okazja do spotkania z Wacławem Holewińskim. Autor będzie opowiadał o swojej najnowszej powieści „Honor mi nie pozwala”.

To opowieść o dramatycznych losach Stanisława Ostwinda-Zuzga, majora Narodowych Sił Zbrojnych, aresztowanego w styczniu 1945 r. przez UB i zamęczonego w kazamatach aresztu w Otwocku. Stanisław Ostwind to postać wyjątkowa na kartach polskiej historii. I dla wielu niewygodna. Żyd, legionista, policjant, żołnierz oskarżanych o faszyzm Narodowych Sił Zbrojnych. Patriota. „Honor mi nie pozwala” to powieść dokumentalna. Autor nadał jej j formę listów, jakie bohater – Ostwind – pisze do ukochanej żony. Listy te są wyznaniem miłości, a zarazem spowiedzią człowieka, który spogląda wstecz na swoje życie, szukając odpowiedzi na dręczące go pytania. Czym jest polskość i patriotyzm? Co to znaczy być Żydem i Polakiem jednocześnie? Czym wreszcie jest honor?

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1666804930226757/

****

Spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na spotkanie autorskie z Elżbietą Cherezińską promujące jej najnowsza książkę „Turniej cieni”.

Spotkanie odbędzie się 25 października o godz. 16:00, w Empiku Bonarka przy ul. Kamieńskiego 11 w Krakowie.
„Turniej cieni” opowiada o Wielkiej Grze – rywalizacji toczonej w XIX w. pomiędzy Wielką Brytanią i Rosją, której stawką było panowanie nad Azją, a kluczem podporządkowanie Afganistanu. W powieści w Wielką Grę, nazywaną przez Rosjan Turniejem Cieni, wplątane są losy Polaków: Jana Witkiewicza – młodzieńca ułaskawionego z wyroku śmierci i zesłanego na Syberię, Adama Gurowskiego – ucznia Hegla i przyjaciela Heinego, arcyzdrajcy sprawy polskiej, a także Rufina Piotrowskiego – prostego żołnierza i najsłynniejszego uciekiniera z syberyjskiej katorgi.

****

Spotkanie z Györgym Spiró

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na dwa spotkania z Györgym Spiró – węgierskim prozaikiem, eseistą, dramatopisarzem i tłumaczem –  autorem m.in. cenionych powieści „Mesjasze”, „Iksowie” i „Niewola”,  dramatów „Szalbierz”, „Dogrywki” i „Stłuczki” oraz wielu esejów i opowiadań.

Terminy spotkań:

WARSZAWA

21 października (godz. 18.00), Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28

Goście: György Spiró, prof. Zbigniew Mikołejko, filozof religii, historyk religii i dr Elżbieta Cygielska, hungarystka, tłumaczka literatury węgierskiej

KRAKÓW

23 października (godz. 19.00) w ramach festiwalu literackiego Conrad Festival, Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27

Spotkanie z autorem poprowadzi Kazimiera Szczuka, historyk literatury, krytyk literacki

źródło: Wydawnictwo W.A.B.

****

Spotkanie z Gonçalo M. Tavaresem

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji Festiwalu Conrada będzie Gonçalo M. Tavares – pisarz określany przez krytyków jako „portugalski Kafka”. Uznawany za jednego z najlepszych pośród współczesnych prozaików w tym kraju. Jego książki przełożono na około 30 języków i wielokrotnie nagradzano. Jego ostatnia powieść „Przypadki Lenza Buchmannakilka miesięcy temu ukazała się w Wydawnictwie Literackim.

Spotkanie z autorem odbędzie się 24 października (sobota) o godz. 18.00 w Pałacu pod Baranami w Krakowie. Poprowadzi je Marta Eloy Cichocka.

źródło: Wydawnictwo Literackie

0 comments on “AktualnościAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *